Komunikacja z pracownikiem

Łączność z pracownikami

G7c posiada wbudowaną komunikację bezprzewodową 3G/2G. Oznacza to, że G7c działa już po wyjęciu z opakowania, łącząc się automatycznie z dostępnymi sieciami. Umożliwia to też bezproblemową komunikację z pracownikami tuż po włączeniu urządzenia.

 

Komunikacja alarmowa GSM

W przypadku urządzeń G7c z planem usługowym połączeń głosowych, personel monitorujący bezpieczeństwo może zadzwonić na urządzenie pracownika i rozmawiać z nim jak przez telefon. Połączenia głosowe są włączane zarówno przez publiczną sieć telefoniczną, jak i przez sieć komórkową, poprzez wywołanie usługi Blackline Safety. Usługa pozwala na łączność z pracownikami wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci GSM.

 

Komunikacja między pracownikami (Push-to-Talk)

G7c posiadają opcjonalną funkcję komunikacji PTT (Push-to-Talk). Funkcja PTT pozwala G7c działać podobnie jak dwukierunkowe radio. Użytkownicy urządzeń G7c w tej samej organizacji i na tym samym kanale mogą prowadzić dwustronne rozmowy w czasie rzeczywistym. Ponieważ G7c wykorzystuje łączność komórkową do przesyłania wiadomości, w przeciwieństwie do tradycyjnych radiotelefonów, zasięg transmisji jest nieograniczony. Ponadto G7c jest urządzeniem w wykonaniu przeciwwybuchowym, co zmniejsza liczbę urządzeń, które pracownik musi nosić i serwisować.