Detektor dwutlenku siarki SO2

Dwutlenek siarki, inaczej ditlenek siarki (SO2) jest to nieorganiczny związek chemiczny z grupy tlenków siarki, w którym siarka znajduje się na IV stopniu utlenienia. Dwutlenek siarki jest bezbarwnym gazem o ostrym, duszącym i gryzącym zapachu. Silnie drażni drogi oddechowe. Jest trujący dla ludzi, zwierząt i szkodliwy dla roślin. Już krótkoterminowa ekspozycja działa szkodliwie na układ oddechowy człowieka i upośledza funkcje oddechowe. Szczególnie narażone są dzieci, osoby starsze i osoby chorujące na astmę.

Dwutlenek siarki jest produktem ubocznym spalania paliw kopalnych, przez co przyczynia się do zanieczyszczenia atmosfery. Jego właściwości bakteriobójcze i pleśniobójcze są chętnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Często pojawia się jako konserwant (E220), przyspiesza dojrzewanie owoców, a także bardzo często używany jest w produkcji win. Ditlenek siarki wykorzystuje się również do produkcji siarczynów, w przemyśle tekstylnym i papierniczym do bielenia, dezynfekcji i jako czynnik chłodniczy. Wykorzystywany jest również w przemyśle kosmetycznym. Stosowany jest w farbach do włosów, środkach nawilżających, wybielaczach, środkach do mycia twarzy, lakierach do włosów, kremach przeciwzmarszczkowych i perfumach, a także w produkcji niektórych leków. 

 

Detekcja dwutlenku siarki SO2 

Detektory Blackline - detektor osobisty G7c i detektor strefowy Blackline G7 EXO - dokonują pomiaru poziomu dwutlenku siarki w powietrzu za pomocą sensora elektrochemicznego o zakresie 0–100 ppm i czułości 0.1 ppm. Dwutlenek siarki SO2 może być mierzony w połączeniu z innymi gazami w dowolnej konfiguracji w zależności od potrzeb użytkownika.

 

 

 

Urządzenia Blackline

Blackline G7 EXO - strefowy detektor gazu

Detektor strefowy Blackline G7 Exo

Blackline G7 Exo to wielogazowy detektor strefowy. Detektory strefowe to ustawiane tymczasowo urządzenia w celu monitorowania zagrożonej strefy lub stref (np. na czas prac, awarii lub akcji ratowniczej) gdzie klasyczne detektory pracowników/ratowników to za mało.

Więcej…

Blackline G7c - detektor osobisty

Blackline G7c - detektor osobisty

Personalne urządzenie bezpieczeństwa o dużych możliwościach i wielu wersjach dopasowanych do różnych rodzajów pracy i branż.
Technologia GPS/GSM/BEACON umożliwia lokalizację użytkownika, komunikację między nadzorującym, a użytkownikiem, przesyłanie komunikatów alarmowych - gazowego, upadku, bezruchu (np. na skutek utraty przytomności), wezwania pomocy (SOS) lub braku zgłoszenia (check-in).

Więcej…