Detektor tlenku węgla CO

Tlenek węgla CO, zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, skutkiem czego łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. 

Tlenek węgla jest silnie toksyczny. Wdychanie powietrza ze stężeniem 0,16% objętościowego CO, powoduje po dwóch godzinach zgon. Przy większych stężeniach czadu pierwszymi objawami zatrucia jest silny ból głowy i wymioty. Mniejsze stężenia tlenku węgla powodują przy względnie krótkim wdychaniu jedynie słaby ból głowy i zapadanie w śpiączkę, finalnie jednak i mniejsze stężenia mogą prowadzić do śmierci.

Tlenek węgla jest reduktorem stosowanym w procesach przemysłowych, np. w produkcji stali, znajduje zastosowanie również w innych branżach, np. w branży spożyczej.

 

Detekcja tlenku węgla CO

Tlenek węgla jest jednym z najczęściej mierzonych gazów ze względu na swoją toksyczność i niebezpieczeństwo występowania wszędzie tam gdzie zachodzi proces spalania. Detektor wielogazowy Blackline G7c i detektor strefowy wielogazowy Blackline G7 EXO wykorzystują sensor elektrochemiczny o zakresie 0–500 ppm oraz czułości 1 ppm. Dostępny jest również sensor tlenku węgla o zwiększonym zakresie 0–2000 ppm i czułości 5 ppm.

Urządzenia Blackline

Blackline G7 EXO - strefowy detektor gazu

Detektor strefowy Blackline G7 Exo

Blackline G7 Exo to wielogazowy detektor strefowy. Detektory strefowe to ustawiane tymczasowo urządzenia w celu monitorowania zagrożonej strefy lub stref (np. na czas prac, awarii lub akcji ratowniczej) gdzie klasyczne detektory pracowników/ratowników to za mało.

Więcej…

Blackline G7c - detektor osobisty

Blackline G7c - detektor osobisty

Personalne urządzenie bezpieczeństwa o dużych możliwościach i wielu wersjach dopasowanych do różnych rodzajów pracy i branż.
Technologia GPS/GSM/BEACON umożliwia lokalizację użytkownika, komunikację między nadzorującym, a użytkownikiem, przesyłanie komunikatów alarmowych - gazowego, upadku, bezruchu (np. na skutek utraty przytomności), wezwania pomocy (SOS) lub braku zgłoszenia (check-in).

Więcej…