Detektor chloru Cl2

Chlor jest żółtozielonym gazem cięższym od powietrza, o nieprzyjemnym, duszącym zapachu, silnie trującym. Chlor (Cl) silnym utleniaczem, wybielaczem i środkiem dezynfekującym, który wchodzi w skład wielu powszechnie spotykanych soli oraz innych związków.

Chlor jest powszechnie używanym gazem, który znajduje swoje zastosowanie w instalacjach do uzdatniania wody i przy produkcji wielu produktów używanych codziennie jak antyseptyki, barwniki, tworzywa sztuczne, lekarstwa, wyroby włókiennicze, rozpuszczalniki, pożywienie, środki owadobójcze, farby czy produkty naftowe. Do ogólnie pojętej dezynfekcji stosuje się wiele różnych związków chloru, szerokie zastosowanie znalazł także jako wybielacz. W chemii organicznej używa się gazowego chloru jako utleniacza. 

W związku z powszechnością stosowania chloru oraz jego silnie trującymi właściwościami, istnieje potrzeba wykorzystywania detektorów chloru w zakładach produkcyjnych, usługowych, basenach i innych obiektach, gdzie chlor jest wykorzystywany. 

 

Detekcja chloru (Cl)

Urządzenia Blackline często są wykorzystywane do detekcji chloru. Zarówno w detektorze osobistym G7c, jak również G7 EXO istnieje możliwość montażu elektrochemicznego sensora chloru Cl o zakresie 0–20 ppm i czułości na poziomie 0,1 ppm.

Urządzenia Blackline

Blackline G7 EXO - strefowy detektor gazu

Detektor strefowy Blackline G7 Exo

Blackline G7 Exo to wielogazowy detektor strefowy. Detektory strefowe to ustawiane tymczasowo urządzenia w celu monitorowania zagrożonej strefy lub stref (np. na czas prac, awarii lub akcji ratowniczej) gdzie klasyczne detektory pracowników/ratowników to za mało.

Więcej…

Blackline G7c - detektor osobisty

Blackline G7c - detektor osobisty

Personalne urządzenie bezpieczeństwa o dużych możliwościach i wielu wersjach dopasowanych do różnych rodzajów pracy i branż.
Technologia GPS/GSM/BEACON umożliwia lokalizację użytkownika, komunikację między nadzorującym, a użytkownikiem, przesyłanie komunikatów alarmowych - gazowego, upadku, bezruchu (np. na skutek utraty przytomności), wezwania pomocy (SOS) lub braku zgłoszenia (check-in).

Więcej…